Заміна рідин (КПП, ДВС, система охолодження)

Заміна рідин (КПП, ДВС, система охолодження)

Технічні рідини забезпечують правильну і безпроблемну роботу агрегатів, вузлів і механізмів автомобіля. Згодом вони втрачають властивості, що призводить до прискореного зносу деталей і їх поломок. Рівень і стан рідин необхідно контролювати, і в разі необхідності проводити їх заміну.

 

Заміна масла в двигуні

Заміна масла ДВЗ в середньому проводиться раз в 7-15 тис. км або раз на рік. Періодичність залежить від:

  • регламенту;
  • марки і моделі авто, типу ДВЗ;
  • типу і марки масла;
  • стану двигуна;
  • умов їзди (якісне дорожнє покриття або бездоріжжя, траса або регулярні міські пробки).

Перевірити рівень і стан моторного масла ви можете самостійно. Для цього при заглушеному автомобілі дістаньте щуп, протріть його ганчіркою і вставте назад. Потім знову дістаньте і подивіться на рівень мастила. Він повинен знаходитися між позначками min і max. Масло має бути прозорим без сторонніх домішок, запаху і гару.

Прискорене зниження рівня масла, потемніння, наявність в ньому стружки або інших домішок говорить про несправності двигуна та необхідність його діагностики та відновлення.

Заміна масла у коробці передач

Оновлювати масло потрібно як в автоматичних, так і в механічних КПП. Тут воно виконує дві основні функції (як і у моторі): змазування тертьових елементів і відведення від них зайвого тепла.

Його потрібно негайно міняти, якщо з'явилися такі симптоми:

  • сторонні звуки;
  • труднощі включення передачі в МКПП, збої в роботі і несвоєчасне перемикання в АКПП;
  • мимовільне вимикання передачі.

Звичайно ж, краще не чекати проблем, а періодично звертатися на СТО для діагностики. Робити це рекомендуємо хоча б раз на рік. Майстри перевірять структуру, колір і властивості масла, і при необхідності замінять його попередивши поява несправностей.

Періодичність заміни масла в КПП залежить від ряду факторів (марки і моделі авто, типу коробки, умов їзди і ін.). В середньому це робиться раз в 50-100 тис. км.

Заміна охолоджуючої рідини

Для охолодження двигуна і підтримування його в робочому стані використовується антифриз. Якщо його буде мало або він втратить охолоджуючі властивості, то перегріву мотора уникнути буде неможливо. Тому рекомендуємо вам регулярно перевіряти рівень антифризу. Для цього достатньо відкрити капот і подивитися на розширювальний бачок або заглянути в радіатор. Якщо рідини недостатньо, її слід долити. Перевірка проводиться тільки на холодну.

На СТО за допомогою спеціальних приладів можна перевірити властивості антифризу (щільність, температуру замерзання і кипіння). Міняти його потрібно при погіршенні цих властивостей або раз в 2-4 роки.

Для перевірки і заміни технічних рідин звертайтеся в автомайстерню КланАвто. Ми підберемо краще масло і антифриз для вашого автомобіля і за короткий час зробимо їх заміну. Ціни на послуги дивіться в таблиці.

Найменування робіт

Ціна у грн * (від)

Легковий автомобиль

Мікроавтобус, Джип

Діагностика системи охолодження

100

100

Заміна охолоджуючої рідини

150

200

Заміна гальмівної рідини

150

200

 

* Остаточна вартість робіт залежить від реального обсягу людино-годин

­Замовити ремонт