Заміна рульових рейок

Заміна рульових рейок

Рульова рейка є одним з основних вузлів рульового управління, який відповідає за поворот передніх коліс. Коли ви крутите рульове колесо, зусилля через шестерню рульового вала передається на рейку.

А вона в свою чергу, переміщаючись вліво / вправо, повертає передні колеса в потрібну сторону. Відповідно, вихід з ладу цього вузла призводить до ускладнень або неможливості управляти автомобілем.

Види і ознаки несправностей рульових рейок

Залежно від застосовуваного підсилювача вони діляться на три категорії:

  1. Механічні (без підсилювача). Найпростіший тип, в якому робота механізму здійснюється завдяки фізичним зусиллям водія. Поворот керованих коліс автомобіля здійснюється через тяги рульового приводу, приєднані з двох сторін до рейковому механізму.
  2. Гідравлічні (з гідропідсилювачем). Найбільш поширений тип. Основна відмінність від попереднього варіанту тільки в тому, що на додаток до тієї фізичній силі, яку докладає водій, додається і «допомога» гідропідсилювача. Забезпечується легкість обертання керма.
  3. Електричні (з електромотором). Найбезпечніший і технологічний тип. Електрична рейка, принцип роботи аналогічний попередньої різновиди, але замість гідравліки, допомогу надає електромотор.

Рейка частіше виходить з ладу в результаті природного зносу (вироблення черв'ячної пари, вироблення або корозія вала та ін.), Але, на жаль, не завжди. Нерідко вона отримує механічні пошкодження в зв'язку з незадовільними умовами експлуатації (наприклад, при попаданні в яму на дорозі). Сюди ж можна включити несправності електропідсилювача і гідропідсилювача.

Про необхідність діагностики і ремонту ви дізнаєтеся за такими ознаками:

  • стук в рейці;
  • витікання масла або рідини ГУР;
  • люфт рульового колеса при повороті;
  • машина не тримає пряму лінію під час руху прямо;
  • кермо повертається туго, повільно повертається або не повертається вихідне положення;
  • сторонні звуки при поверненні керма.

Іноді водії нехтують цими симптомами і продовжують їздити без ремонту. Запам'ятайте, так робити не можна. На ранній стадії несправність рульової рейки ще можна усунути без заміни. У запущеному випадку доведеться тільки міняти, що обійдеться значно дорожче.

Ремонт і заміна рульової рейки в автомайстерні КланАвто

Ремонт починається з діагностики. Процедура включає перевірку в робочому стані і зовнішній огляд на підйомнику. Таким чином майстер визначає, що проблема саме в рейці. Далі проводиться її демонтаж і повна перевірка з точним встановленням характеру та тяжкості поломки. Якщо вузол можна відновити, він відновлюється. В іншому випадку проводиться заміна.

Після установки відновленого або нового вузла робиться розвал-сходження і виконується перевірка в робочому режимі.

В автомайстерні КланАвто можна не тільки відремонтувати або замінити, але і купити оригінальну запчастину. Підбір запчастин у нас здійснюється по VIN-коду.

Вартість послуг залежить від складності ремонту. Актуальні ціни ви можете подивитися в таблиці.

Найменування робіт

Ціна у грн * (від)

Легковий автомобіль

Мікроавтобус, Джип

Заміна наконечника рульової тяги

100

100

Заміна рульової тяги

150

150

 

* Остаточна вартість робіт залежить від реального обсягу людино / годин витрачених на ремонт.

­Замовити ремонт